Czerwiec 02 2023 21:36:00
Dla Uczniów
Dla Nauczycieli
Powitanie

Witaj na stronie "Informuję, ostrzegam"

Podsumowanie akcji "ODBLASKOWA SZKOŁA 2014"
W dniu 30.10.2014 r. odbył się uroczysty apel kończący działania konkursowe akcji „Odblaskowa Szkoła 2014” w Szkole Podstawowej w Woli Batorskiej, podczas którego pani dyrektor Anna Gąsłowska wręczyła uczniom dyplomy i nagrody za udział w konkursach.
Jedną z najważniejszych akcji realizowanych w ramach tegorocznej "Odblaskowej Szkoły" był odblaskowy przemarsz wszystkich uczniów naszej szkoły połączony z oddaniem do użytku nowego chodnika wybudowanego przy drodze prowadzącej do szkoły, który minimalizuje ryzyko zagrożeń uczniów w drodze do szkoły. Celem marszu było zwrócenie uwagi społeczności lokalnej na konieczność noszenia elementów odblaskowych przez pieszych i rowerzystów. Ważnym wydarzeniem szkolnym było "Odblaskowe Ślubowanie" uczniów klas pierwszych połączone z wręczeniem pierwszoklasistom odblaskowych kamizelek ufundowanych corocznie przez UMiG w Niepołomicach. Zorganizowaliśmy między innymi: odblaskowe „Sprzątanie Świata”, „Odblaskowy Patrol Drogowy. Uczestniczyliśmy w debacieWypadki drogowe – porozmawiajmy. Uczniowie uczestniczyli w niezliczonej ilości konkursów o tematyce bezpieczeństwa, tworzyliśmy "odblaskowe latawce", zostali zaproszeni przez Radio KRK 102,4 FM do udziału w audycji "Odblaskowa Szkoła w Woli Batorskiej". Rodzice włączjąc się w akcję przygotowali spektakl teatralny "Ala na wiejskiej drodze". Do współpracy zaprosiliśmy księdza Marcina, który zorganizował "Odblaskowy Różaniec" za ofiary wypadków na drodze oraz Straż Pożarną organizując wspólnie w naszej szkole "zbiórkę krwi" dla ofiar wypadków drogowych. Na zakończenie została przeprowadzona akcja sprawdzenia wyposażenia i sprawności rowerów, którymi nasi uczniowie przyjeżdżają codziennie do szkoły. Działania konkursowe już zakończone, ale dla nas Odblaskowa Szkoła trwa każdego dnia i będzie trwała przez cały rok i zawsze, ponieważ bezpieczeństwo naszych dzieci jest dla nas najważniejsze.
Kliknij tu i zobacz:


Odblaskowa Szkoła 2013
W dniu 31.10.2013 r. odbył się uroczysty apel kończący działania konkursowe akcji „Odblaskowa Szkoła” w Szkole Podstawowej w Woli Batorskiej, podczas którego pani dyrektor Anna Gąsłowska wręczyła uczniom dyplomy i nagrody za udział w konkursach. Realizując zadania tegorocznego konkursu podjęliśmy wiele ciekawych działań związanych z szeroko rozumianym bezpieczeństwem i imprez promujących zdrowie i bezpieczeństwo każdego uczestnika ruchu drogowego. Zorganizowaliśmy między innymi: odblaskowe „Sprzątanie Świata”, „Tydzień bezpieczeństwa”, w którym odbyły się warsztaty pierwszej pomocy, próbna ewakuacja szkoły, pokaz ratownictwa drogowego, spotkanie z harlejowcami i miłośnikami zabytkowych motocykli, a także „Odblaskowy Patrol Drogowy”. Uczestniczyliśmy w debacie „Wypadki drogowe – porozmawiajmy” w happeningu „Z odblaskiem na cztery pory roku”, w niezliczonej ilości konkursów o tematyce bezpieczeństwa, tworzyliśmy wielką odblaskową koniczynkę, odwiedziliśmy Bezpieczną Szkołę Jazdy. Na zakończenie została przeprowadzona akcja sprawdzenia wyposażenia i sprawności rowerów, którymi nasi uczniowie przyjeżdżają codziennie do szkoły. Działania konkursowe już zakończone, ale dla nas Odblaskowa Szkoła trwa każdego dnia i będzie trwała przez cały rok i zawsze, ponieważ bezpieczeństwo naszych dzieci jest dla nas najważniejsze.
Kliknij tu i zobacz film "Z odblaskiem bezpieczniej"
Kliknij tu i zobacz film "Motocykliści promują bezpieczeństwo"
Kliknij tu i zobacz film "Odblaskowy patrol"
Kliknij tu i zobacz film "Najpiękniejsze prace na temat bezpieczeństwa"
Kliknij tu i zobacz Piosenka "Znaczki odblaskowe" w wykonaniu uczniów klasy Ia i Ib

Kliknij tu i zobacz film "Bezpieczna Szkoła dla Bezpicznej Szkoły"
Kliknij tu i zobacz film Happenning "Z odblaskiem na cztery pory roku"
Kliknij tu i zobacz film "Odblaskowy Różaniec"
Kliknij tu i zobacz film "Bezpieczne rowery"


Warto być widocznym
Już po raz kolejny nasza szkoła przystąpiła do akcji „Odblaskowa Szkoła” organizowanej przez Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie. W tym roku nasze działania rozpoczęliśmy od zaopatrzenia najmłodszych uczniów naszej szkoły (kl.I) w kamizelki odblaskowemu fundowane przez Urząd Miasta i Gminy Niepołomice. Podczas uroczystego apelu w dniu 11 października, w którym wzięli udział uczniowie kl.I – III przedstawiciele Straży Miejskiej opowiadali uczniom jak poruszać się po drodze, aby być bezpiecznym, rozdali dzieciom kamizelki oraz inne elementy odblaskowe. Następnie uczniowie kl. I pod opieką wychowawców, udali się na przejście dla pieszych, gdzie pod opieką przedstawicieli Straży Miejskiej ćwiczyli prawidłowe przechodzenie przez jezdnię i poruszanie się po niej.
Już dwa dni później (13.10.2012r.) uczniowie kl. IV – VI naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu ze strażakami. Młodzież miała okazję ćwiczyć pod czujnym okiem strażaków udzielania pierwszej pomocy. Na szczęście swoje umiejętności dzieci doskonaliły tylko na fantomie. Uczniowie ćwiczyli bardzo pilnie dlatego w nagrodę strażacy zaprosili nas na prezentację możliwości nowoczesnego wozu strażackiego, który służy do udzielania pomocy poszkodowanym w wypadkach drogowych.
Aby wszystkim uczniom zwrócić uwagę jak ważne jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego w szkole zorganizowano:
• Konkurs plastyczny pod tytułem „ Bezpieczeństwo na drodze”
• Ogólnoszkolny konkurs wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym
• Konkurs na najciekawszą gazetkę klasową, poświęcony również tej tematyce
Przez cały rok szkolny pracownicy szkoły kontrolują czy uczniowie noszą kamizelki odblaskowe.
Mamy nadzieję, że podejmowane przez szkołę działania sprawią, że nasi uczniowie będą widoczni i bezpieczni na drodze.

Kliknij tu i zobacz fotorelację z podejmowanych działań w ramach konkursu "Odblaskowa Szkoła2012"


Dzień Ruchu Drogowego
"Noś odblaski, świeć przykładem" to hasło przewodnie Dnia Ruchu Drogowego zorganizowanego w naszej szkole 26 października 2011r. w ramach akcji "Odblaskowa szkoła". Poprzez udział w konkursach, quizach, turniejach multimedialnych, grach planszowych uczniowie naszej szkoły poszerzyli swoją wiedzę i umiejętnosci z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego. Na pamiątkę tej pożytecznej i bardzo sympatycznej akcji wszyscy jej uczestnicy otrzymali odblaski ufundowane przez p.p. Dorotę i Waldemara Kapałów oraz p. Krzysztofa Ksziążka - serdecznie dziękujemy.
Gościem specjalnym naszej imprezy był kartingowy V-ce Mistrz Świata kat. ROK – w sezonie 2009 oraz ośmiokrotny Mistrz Polski p. Hubert Cebulski, który opowiadał o swojej kartingowej pasji, drodze do sukcesu, bezpieczeństwie w sportach motorowych i rozdał bardzo dużo autografów.

Kliknij tu i zobacz zdjęcia z tej imprezy a tu zdjęcia z konkursów
Kampania "Bezpieczna droga do szkoły"
Początek roku szkolnego to okres wzmożonego ruchu na drogach. Szczególnie piękny w tym roku wrzesień sprawił, że wielu uczniów (w tym tych najmłodszych z kl. I – III) dojeżdża do szkoły rowerami. Pomimo wykonanych w ostatnim okresie chodników, wielu uczniów porusza się po pasie jezdni.
Szkoła Podstawowa im W. Witosa w Woli Batorskiej położona przy bardzo ruchliwej drodze 964 rozpoczęła nowy rok szkolny od wznowionej kampani pod hasłem „Bezpieczna droga do szkoły“, w ramach której przystąpiła do ogólnopolskiego projektu "Odblaskowa szkoła".Już na pierwszym spotkaniu z rodzicami dyrektor szkoły p. Anna Gąsłowska zaapelowała do rodziców o rozmowę z dziećmi na temat zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, zobowiązała wychowawców klas do przypomnienia uczniom zasad obowiązujących pieszych i rowerzystów na drodze.
W ramach projektu "Odblaskowa szkoła" odbyło się spotkanie z policjantem i przedstawicielem Stowarzyszenia na Rzecz Pieszych. Uczniowie klas I otrzymali kamizelki odblaskowe zakupione przez Urząd Miasta i Gminy w Niepołomicach, a uczniowie klas starszych znaczki odblaskowe. Pierwszoklasiści pod opieką wychowawcy przećwiczyli w praktyce prawidłowe poruszanie się po jezdni w miejscach, gdzie nie ma chodnika oraz przechodzenie przez drogę na przejściu dla pieszych. Aby zapewnić uczniom bezpieczny dojazd do szkoły przejście przez jezdnię w bezpośrdnim sąsiedztwie budynku nadzoruje pani "stopka", która pomaga uczniom w bezpiecznym przejściu na drugą stronę ruchliwej drogi. W ramach zajęć świetlicowych uczniowie kl. I – III przygotowali wystawę prac plastycznych poświęconych zasadom bezpiecznego poruszania się po drodze, a wychowawcy klas zoorganizowali konkurs na najładniejszą gazetkę klasową pt. "Bezpieczna droga do szkoły".
Miejmy nadzieję, że wszystkie podjęte działania spowodują, że nasi najmłodsi uczniowie będą bezpiecznie docierać do szkoły i z niej powracać.
Kliknij tu i zobacz zdjęcia z tej kampanii
Kliknij tu i zobacz Kampania „Bezpieczna droga do szkoły“ - gazetki klasowe
Konferencja "Profilaktyka w praktyce szkolnej - przykłady z Gminy Niepołomice"

Zapraszamy do udziału w konferencji, która odbędzie się 12 maja 2010 roku o godz. 10.00 na Zamku Królewskim w Niepołomicach.

Honorowy patronat nad projektem i konferencją objęli:

· Pan Stanisław Kracik - Wojewoda Małopolski

· Pan Roman Ptak - Burmistrz MiG Niepołomice

Konferencja jest podsumowaniem Gminnego Projektu Edukacyjnego „Informuję, ostrzegam” realizowanego w Gminie Niepołomice w roku szkolnym 2009/2010.

Aby zobaczyć Program konferencji kliknij Czytaj więcej

Zapraszamy do udziału w V Gminnym Multimedialnym Konkursie Profilaktycznym
Newsy

Szanowni Państwo

Dyrektorzy Szkół z terenu Miasta i Gminy Niepołomice,
Koordynatorzy Szkolnych Programów Profilaktycznych,
Nauczyciele

Wydział Edukacji Urzędu Miasta i Gminy w Niepołomicach, Szkoła Podstawowa
im. Wincentego Witosa w Woli Batorskiej oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zapraszają Państwa do wzięcia udziału w V Gminnym Multimedialnym Konkursie Profilaktycznym.

Honorowy patronat nad konkursem objął Burmistrz Miasta i Gminy Niepołomice mgr inż. Roman Ptak.

Aby uzyskać szczegółowe informacje o konkursie kliknij Regulamin konkursu

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Dla Rodziców
Gminny Multimedialny Konkurs Profilaktyczny
Konferencje, warsztaty, konkursy i akcje profilaktyczne
Nawigacja
Brak linków
Informacje
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 1
· Najnowszy użytkownik: admin
Ostatnie artykuły
Brak artykułów
Wygenerowano w sekund: 0.01 506,302 Unikalnych wizyt